Jak wybrać przynętę na ryby?

Wędkarstwo z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, że w dzisiejszym zabieganym świecie ludzie poszukują zajęcia, które zagwarantuje im ciszę, spokój, relaks i bliskość natury. Mnogość zbiorników, zarówno komercyjnych jak i związkowych sprawia, że za wędkowanie zabierają się coraz młodsi ludzie.

Bez przynęt nie ma łowienia

Aby móc wyławiać z wody imponujące okazy, trzeba wiedzieć, bez czego nie można się obejść. A więc numerem jeden na tej liście jest oczywiście wędka i kołowrotek. Niezależnie od tego, jaką metodę połowów się wybiera, bez wędki nie ma łowienia. Każdy wędkarz powinien też posiadać zestaw przynęt, spośród których może wybierać tę aktualnie potrzebną. Dobrze dobrana przynęta to połowa sukcesu. Jak tego dokonać?

Przynęta – którą wybrać?

Trudności z wyborem odpowiedniej przynęty mogą mieć zwłaszcza początkujący wędkarze. Nic dziwnego – bogactwo rozmiarów, wzorów i kolorów przynęt w sklepach wędkarskich jest nieograniczone.

Po pierwsze, przed wyborem przynęty, trzeba jasno określić, na jaki gatunek ryby chce się danego dnia zapolować. Wiadomo, że podczas kiedy dana przynęta będzie idealna na okonia, szczupak czy sandacz niekoniecznie może się nią zainteresować.

Po drugie – zdecydowanie lepiej jest unikać niskiej jakości przynęt, jakich niestety w sklepach nie brakuje. Często wykonane są one z plastiku i gumy, które farbują i niemalże kruszą się w rękach.