Wędki spinningowe- sprzęt o wysokiej jakości użytkowej

Każdy pasjonat jest w stanie wiele wydać, by dysponować najlepszym możliwym sprzętem. Do tego jest tak zdeterminowany, by stać się najlepszy, że poświęca temu mnóstwo swojego wolnego czasu. Nie inaczej jest w wędkarstwie, gdzie od pewnego czasu trwa prawdziwy wyścig zbrojeń. Jego efektem są coraz bardziej podrasowane modele wędek spinningowych.

Wędki na spinning

Wędki spinningowe różnią się między sobą rozmiarem. Najczęściej występują one w długościach od 2,40 do 3,60 metra. Wszystkie rodzaje można kupić w sklepie Barduta. Długość kija zależy od takich czynników jak: rodzaj łowiska, wzrost wędkarza czy gatunku ryby, którą chce się złowić. Inną ważną cechą wędki spinningowej jest jej stopień ugięcia tak zwana akcja w trakcie zacięcia i holu ryby. Podstawowy podział to akcja wolna i szybka. Sztywne wędki mają akcję szybką, miękkie spinningi wolną.

Ważną kwestią jest też materiał, z którego została wykonana wędka spinningowa. Obecnie preferowane są te wykonane z grafitu lub mające w składzie jego domieszkę. Powoli wędkarze rezygnują natomiast ze spinningów wykonanych z włókna szklanego, gdyż są one znacznie mniej wytrzymałe.

Cena wędek spinningowych

Niestety za dobry jakościowo sprzęt trzeba nieco więcej zapłacić. W związku, z czym wędki spinningowe to wydatek rzędu kilkuset złotych. Bezpowrotnie minęły czasy, gdy do łowienia ryb potrzebny był najzwyklejszy kijek z doczepioną na sznurku przynętą. Teraz łowienie ryb stało się pasją, w którą należy uprzednio zainwestować. Poza tym doszło do tego, że do każdego gatunku ryb trzeba mieć osobną wędkę. Kiedyś byłoby to absolutnie nie do pomyślenia.