Czym charakteryzuje się dobra lornetka noktowizyjna z dalmierzem?

Profesjonalna lornetka noktowizyjna z dalmierzem to zaawansowane urządzenie, które wykorzystywane jest nie tylko przez myśliwych. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej lornetce, która umożliwia obserwację nie tylko w dzień, ale również w nocy.

Dalmierz laserowy

Nowoczesne lornetki noktowizyjne coraz częściej wyposażone są w dalmierz laserowy. Dzięki wiązce laserowej zdecydowanie łatwiej jest precyzyjnie zmierzyć odległość do widocznych obiektów nawet do 1000 metrów. W dużej mierze to właśnie dzięki dalmierzowi można dokładnie określić jaka odległość dzieli nas od obserwowanej zwierzyny albo jaką drogę należy pokonać, aby przedostać się do kolejnego punktu wyprawy.

Czym wyróżnia się porządna lornetka noktowizyjna z dalmierzem?

Oryginalna lornetka noktowizyjna z dalmierzem to bardzo precyzyjny sprzęt termowizyjny, który wykorzystywany jest od wielu lat przez myśliwych. Tego typu sprzęt doskonale nadaje się między innymi do liczenia zwierzyny albo do obserwowania ptactwa. Lornetki noktowizyjne są doskonałym wyborem dla osób, które prowadzą obserwację statyczną. Pamiętać należy o tym, że lornetki noktowizyjne nie można zamontować na głowie, dlatego też trzeba je trzymać w ręce. Dobrym pomysłem jest również dokupienie specjalnego statywu, który znacząco ułatwi obserwację. Aby wybrać dobry sprzęt warto zwrócić uwagę na rozmiar i wagę. Ciężkie lornetki jak łatwo się domyślić znacząco utrudnią przemieszczenie się i obserwację. Przydać może się również trwała obudowa oraz wytrzymałe baterie. https://www.hobby4men.com/lornetka-noktowizyjna-dzien-noc-atn-binox-4k-4x-16x-smart-z-dalmierzem-006-033.html