Co wchodzi w skład żywności długoterminowej?

Z żywności długoterminowej korzystają żołnierze, osoby zajmujące się survivalem oraz miłośnicy długich wypraw z dala od cywilizacji. Tego typu jedzenie to także dobry pomysł na prowiant podczas wycieczek górskimi szlakami lub rodzinny całodniowy wypad za miasto. Żywność długoterminowa jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem promieni słonecznych oraz zamoczeniem w wyniku padającego deszczu lub śniegu. Może być spożywana w każdym miejscu, bez względu na panujące tam warunki.

Puszki i konserwy mięsne

Konserwy są najbardziej rozpowszechnionym rodzajem pożywienia z długą datą ważności. Jest to również pożywienie, z którego korzysta się w domu ze względu na zalety smakowe. Konserwy przygotowywane są z odpowiednio przetworzonego mięsa. Mogą zawierać tylko mięso lub specjalnie przygotowane dania na przykład fasolkę z kiełbasą lub masę pomidorową z kawałkami mięsa. W konserwach przygotowywanych dla wojska ważne jest zawarcie dużej ilości składników odżywczych, które będą w stanie dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki energii.

Żywność liofilizowana

Jedzenie liofilizowane jest wyśmienitą alternatywą dla wszelkiego rodzaju szybkich dań, które nie mają żadnej wartości odżywczej. Liofilizacja polega na wysuszeniu zamrożeniu i wysuszeniu jedzenia. W pożywienie zostaje pozbawione nawet dziewięćdziesięciu procent wody. Dzięki takim procesom jedzenie zachowuje wszystkie swoje właściwości odżywcze i nadal jest pełnowartościowym posiłkiem. Dania liofilizowane sprawdzą się podczas rodzinnych i survivalowych wypadów. https://www.hobby4men.com/turystyka-i-survival/kuchnia-turystyczna/zywnosc-dlugoterminowa.html