Wykorzystanie wędki teleskopowej

Na rynku dostępnych są tysiące modeli różniących się od siebie swoimi parametrami, takimi jak akcja, ciężar wyrzutu, wagą, długość oraz długość w transporcie. Mimo przytłaczającej ilości odmienności między nimi wyróżnić można wędki teleskopowe konger , segmentowe oraz jednoczęściowe.

Wędki teleskopowe

Wędka teleskopowa jest sprzętem, który w odróżnieniu od wędki jednoczęściowej można złożyć. Poszczególne elementy wędki wychodzą siebie w czasie składania. Dzięki temu niezależnie od rozmiarów wędki po jej rozłożeniu możemy znacząco zredukować jej długość i przystosować ją do komfortowego transportu.

Wykorzystanie

Wędka teleskopowa posiada uniwersalne zastosowanie, jednakże najczęściej jest używana w czasie połowu na spławik w wodzie płynącej lub stojącej. Sprawa się świetnie w różnorakich metodach połowu, chociaż najczęściej stosowana jest w przy tzw. metodzie gruntowej oraz spinningu.

W przypadku metody spinningowej wędkarz uposaża się w takie akcesoria jak wędzisko, kołowrotek oraz odpowiednie przynęty. Metoda ta sprawdza się idealnie w czasie połowu ryb drapieżnych jak sum, okoń, sandacz, czy też bardzo popularnego szczupaka. W czasie połowu wędkarz wykonuje ruchy wędką teleskopową w celu naśladowania naturalnego ruchu ofiary ryby.

W przypadku metody gruntowej oprócz wędziska konieczne jest uposażenie się w żyłkę, przypon z haczykiem oraz obciążenie. Jeżeli ryba zostania złowiona na wędzisko, to unosząca się nad poziomem bombka zacznie się poruszać. Gruntowa metoda łowu jest jedną z najstarszych oraz najskuteczniejszych.