Sklep wędkarski z największą ofertą wędek

Wędkarstwo to sport łowiecki. Dla prawdziwych mężczyzn. Choć i panie znajdują upodobanie w polowaniu z wędką. W wędkarstwie jest wszystko, co potrzebne do rekreacji i wypoczynku − adrenalina, zmagania i natura.

Potrzeba już tylko właściwego sprzętu do łowienia ryb. Taki właśnie można skompletować, odwiedzając sklep wędkarski.

Co potrzebuje wędkarz na polowanie?

Wędki do połowu ryb. Oto najważniejsze modele:

a) bat − najbardziej pierwotny model sprzętu wędkarskiego. W zależności od warunków brzegowych może sięgać nawet kilkunastu metrów. Wędzisko nie posiada przelotek. Żyłka zamocowana jest na szczycie i wyrzucana zakaźnym razem smagnięciem bicza.

b) tyczka − składa się z dwóch segmentów. Pierwszy to tyczka, która za pomocą łącznika zespolona jest z topem. Na topie zamontowany jest amortyzator. Wędką ma długość od 4 do 16 metrów.

c) spinning − najczęściej sklepy wędkarskie oferują ją w wersji z włókna węglowego. Sprzęt ma długość do 3 metrów. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze spinningi wykonywane były z włókien szklanych. Wędka jest mocna, posiada przelotki i służy głównie do połowu drapieżników.

d) podlodówka − najkrótsza z wymienionych. Używana do połowów zimowych z przerębla. Posiada zasobnik na żyłkę w postaci prostego kołowrotka działającego jak bloczek i posiadającego nieskomplikowany hamulec.

e) muchówka − posiadanie wśród akcesoriów do połowów pstrągów muchówki jest koniecznością, by odnosić sukcesy na łowiskach. Wędkarstwo muchowe to widowiskowy sport.