Jak wybrać lornetkę dla myśliwego?

Osoby chcące polować muszą mieć świadomość, że lornetka jest jednym z ważniejszych narzędzi, w które trzeba się wyposażyć. To właśnie ona znacznie ułatwia wypatrzenie zwierzyny. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, wybierając lornetkę myśliwską?

Na co zwrócić uwagę?

Lornetka Steiner Navigator PROIstotną kwestią jest transmisja światła. To szczególnie ważne, jeśli lornetka ma być wykorzystywana przy kiepskim oświetleniu. Obecnie na rynku dostępne są modele, których soczewki mają powłokę antyrefleksyjną co pozytywnie wpływa na jakość obserwacji. Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość powiększania widzianego obrazu, ta niepozorna funkcja znacznie zwiększa zasięg pola widzenia.

Nie bez znaczenia jest też waga. Lornetki myśliwskie nie mogą być zbyt ciężkie, ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, które większość czasu spędzają na polowaniu w ruchu. Podczas marszu dodatkowe obciążenie z pewnością będzie powodować szybsze zmęczenie, z tego powodu lepiej zdecydować się na lżejszy model lornetki. Istotne jest również to, by sprzęt był odporny na wilgoć oraz zmiany temperatur.

Czy warto oszczędzać?

Wybierając lornetkę dla myśliwego trzeba mieć świadomość, że dobry jakościowo i precyzyjny sprzęt jest dosyć drogi. W przypadku osób, dla których polowanie jest ważną częścią życia oszczędzanie na lornetce z pewnością się nie opłaci, model wykonany z kiepskich jakościowo materiałów będzie krótko służył właścicielowi, a obraz nie będzie tak wyraźny jak można oczekiwać. Zakup dobrej latarki do polowań wiąże się z większymi kosztami, jest to jednak inwestycja na lata. By nie kupować w wygórowanych cenach warto jest zapoznać się z ofertą hobby4men, tam lornetki myśliwskie są w dużym wyborze, niskich cenach i ekspresowej wysyłce.